Online Destek Hattı
 
 


 

 

GHR PLUS’ IN FORMÜLÜ.

Amino Asit Blend ………2400 mg
(L-carnitine, L-ornithine, L-arginine, L-glutamine, L-glycine, L-lysine, , L-pyroglutamate, L-tyrosin)
Phytosterol complex…….40 mg
(Beta sitosterol, Campestrol, Stigmasterol )
Soy phosphatides complex…..80 mg
(Phosphatidyl serene %40, Phosphatidy choline, Phosphatidy ethanolamine, Phosphatidyl inositol)
Panax ginseng………200 mg
L-carnitine: Vücuttaki yağ metabolizmasını hızlandırarak, enerjiye dönüşmesini sağlayan bir amino asittir. Yağ metabolizması üzerindeki etkileri sayesinde kolesterol ve trigliserit seviyelerinin düşürülmesinde, zayıflama programlarında ve egzersiz dayanıklılığının arttırılmasında kullanılması önerilir.

L-ornithine: Büyüme hormonu gibi anabolik hormonların salgılanmasını düzenler. Cilt ve bağ dokularının yapısında bulunur. L-arginine ve L-lysine ile birlikte kullanılması sinerjik etki oluşturarak büyüme hormonu salgılanmasını maksimum düzeye çıkarır.

L-arginine: Diğer etkilerinin yanında enerji tüketimi sırasında ortaya çıkan amonyak ve diğer toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Fiziksel yorgunluk ve stres altında vücudun L-arginine olan ihtiyacı artar ve dışarıdan takviye edilmesi gerekir. Sperm sayısı ve hareketliliği ile birlikte cinsel gücün artmasını sağlar. Güçlü anabolik etkisi sayesinde kas yapımı ve doku tamirinde önemli rol oynar.

L-glutamine: Vücudumuzda en fazla bulunan ve en fazla tüketilen amino asittir. Çok düşük dozlarda dahi büyüme hormonu salgılanmasını arttırıcı etkiye sahiptir. Vücudun protein sentezini arttırması nedeniyle spor egzersizlerinden sonra ve stresli çalışma temposu olanlarda kas yapısını korucuyu işlev görür. Kas - bağ dokusu rahatsızlıklarında ve yaraların iyileşmesini hızlandırmada kullanılması önerilir. Beyin fonksiyonları, bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.

L-glycine: Vücuttaki kollojen liflerin yapısında en fazla yer alan amino asittir. Cilt ve bağ dokularının yapısındaki kollojen liflerin üretilmesinde kullanılır. Proteinlere yapısal esneklik ve dayanıklılık sağlar. Sinir sistemi üzerinde ağrı, kasılma ve krampların oluşumunu engelleyici etkileri vardır.

L-lysine: Antikorların, hormonların ve enzimlerin üretimine yardımcı olur, vücudun azot dengesini korur, kalsiyum emilimine yardımcı olur. Damar cidarlarının dayanıklılığını arttırır. Kentsel yaşam şartlarında egzoz gazları vasıtasıyla bolca maruz kalınan kurşunun toksisitesini azaltır ve vücuttan atılmasını sağlar. Soğuğa karşı direnç kazandırır.

L-pyroglutamate: Normalde insan beyninde, serebrospinal sıvıda ve kanda fazlaca bulun bir amino asittir. Demans (bunama), Alzheimer ve alkol tüketimine bağlı hafıza kaybının önlenmesinde kullanılır.

L-tyrosin: Ruh halinde, zihinsel fonksiyonlarda ve cinsel davranışlarda yer alan üç önemli nörotransmiter olan epinefrin, norepinefrin ve dopaminin amino asit belirleyicisidir. Bu sebeple mental fonksiyonların güçlendirilmesi, depresyon, stres ve uyku bozukluklarını düzenlemede etkin rol oynamaktadır. Ayrıca kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olur.

Phytosterol complex: Kolesterolün emilimini azaltarak kandaki yağ ve kolesterol seviyelerini düşüren bitkisel sterollerdir. GHR PLUS’ın özel bitkisel sterol karışımının diğer fizyolojik etkileri ise; anti-aterojenik, anti-kanser ve anti-oksidan etkilerdir.

Soy phosphatides complex: Fosfolipidler vücuttaki tüm hücre zarlarının yapısında bulunan en önemli bileşenlerdir. GHR PLUS’ın özel fosfolipid karışımı sinir hücrelerinin canlı tutulmasından, kandaki kolesterol ve trigliseritlerin çüzünmüş halde tutulmasına, karaciğerdeki yağ metabolizmasından, vücutta salgılanan stres hormonu kortizolun baskılanmasına kadar birçok mekanizmada düzenleyici etkileri vardır.

Panax ginseng: Cinsel gücü arttırıcı etkisinden dolayı afrodizyak olarak da kullanılır. Ginseng, strese direnci artırır, dolaşımı ve zihinsel işlevleri iyileştirir. Ginsengin kanseri önleyici etkileri vardır ve tip 2 şeker hastası olanların şeker seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olur. Genelde kullanıcıların yaşam kalitesini iyileştirir.